სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორიას ლევან ჯღარკავა უხელმძღვანელებს
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრმა დავით სონღულაშვილმა სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორიის თანამშრომლებს უწყების ახალი დირექტორი ლევან ჯღარკავა წარუდგინა.
მინისტრმა ლევან ჯღარკავას ახალი თანამდებობა მიულოცა და საქმიანობაში წარმატება უსურვა.
„ჩვენ გვაქვს ამბიციური სამომავლო გეგმები, რომელთა განხორციელებისთვის ცვლილებები და ახალი მიდგომებია აუცილებელი. ლევან ჯღარკავას საჯარო სექტორში მუშაობის მრავალწლიანი გამოცდილება აქვს, მათ შორის, ხელმძღვანელ პოზიციებზე. დარწმუნებული ვარ, მისი გამოცდილება და პროფესიული ცოდნა მნიშვნელოვნად შეუწყობს ხელს სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორიის შემდგომ განვითარებას“, - განაცხადა დავით სონღულაშვილმა.
დავით სონღულაშვილმა სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორიის ყოფილ დირექტორს, ირაკლი გულედანს, გაწეული საქმიანობისთვის მადლობა გადაუხადა. მინისტრის განცხადებით, ირაკლი გულედანის პროფესიული გამოცდილება და ლაბორატორიის განვითარებაში შეტანილი წვლილი დასაფასებელია, შესაბამისად, ის საქმიანობას კვლავ სამინისტროს სისტემაში გააგრძელებს.
ლევან ჯღარკავას საჯარო სექტორში საქმიანობის მრავაწლიანი გამოცდილება აქვს. სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორიის დირექტორად დანიშვნამდე ის გარემოსდაცვითი ზედამხედველობის დეპარტამენტს ხელმძღვანელობდა. სხვადასხვა პერიოდში იკავებდა თბილისის მუნიციპალიტეტის განვითარების ფონდის დირექტორის, თბილისის მუნიციპალური ინსპექციის უფროსის, დიდუბის რაიონის გამგებლისა და შპს „თბილსერვის ჯგუფის“ დირექტორის პოზიციებს.
ლაბორატორიის ახალმა ხელმძღვანელმა მინისტრს გამოცხადებული ნდობისთვის მადლობა გადაუხადა და აღნიშნა, რომ დასახული ამოცანების შესრულებაზე აქტიურად იმუშავებს, რაც სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორიის შემდგომ განვითარებას შეუწყობს ხელს.
სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორია საქართველოს მასშტაბით 13 ლაბორატორიითაა წარმოდგენილი და მომხმარებლებს 500-მდე სახის კვლევას სთავაზობს. ლაბორატორიაში მუდმივად ინერგება კვლევის თანამედროვე მეთოდები, ფართოვდება ლაბორატორიული შესაძლებლობები და მიმდინარეობს მუშაობა მომსახურების ხარისხის გაუმჯობესების მიმართულებით.

Levan Jgharkava to Head the State Laboratory of Agriculture
The Minister of Environmental Protection and Agriculture, Davit Songhulashvili, introduced Levan Jgharkava to the employees of the State Laboratory of Agriculture as the institution’s new Director.
The Minister congratulated Levan Jgharkava on his appointment and wished him success in his new position.
“We have ambitious plans for the future, the implementation of which requires changes and new approaches. Levan Jgharkava has many years of experience working in the public sector, including in leadership positions. I am confident that his experience and professional knowledge will make a significant contribution to the further development of the State Laboratory of Agriculture,” said Davit Songhulashvili.
Davit Songhulashvili thanked the former Director of the State Laboratory of Agriculture, Irakli Guledani, for his work and contribution. According to the Minister, Irakli Guledani’s professional experience and contribution to the development of the Laboratory are highly valued. Accordingly, he will continue his professional activities within the Ministry’s system.
Levan Jgharkava has many years of experience in the public sector. Prior to his appointment as Director of the State Laboratory of Agriculture, he headed the Department of Environmental Supervision. At various times, he served as Director of the Tbilisi Municipal Development Fund, Head of the Tbilisi Municipal Inspection, Head of the Didube District Administration, and Director of Tbilservice Group LLC.
The new head of the Laboratory thanked the Minister for the trust placed in him and noted that he would actively work toward achieving the set objectives, which would contribute to the further development of the State Laboratory of Agriculture.
The State Laboratory of Agriculture operates through 13 laboratories across Georgia and offers customers nearly 500 types of laboratory tests. The Laboratory continuously introduces modern research methods, expands its laboratory capabilities, and works to improve the quality of its services.