სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორიის საქმიანობას სკოლის მოსწავლეები გაეცნენ
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორიას ესტუმრნენ მოსწავლეები, რომლებმაც შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნულ სამეცნიერო საგრანტო კონკურსში - „მეცნიერება იწყება სკოლიდან - კვლევები მოსწავლეთა მონაწილეობით“ - გაიმარჯვეს.
ახალგაზრდებმა ლაბორატორიის ცხოველთა დაავადებების დიაგნოსტიკისა და სურსათის კვლევის დეპარტამენტები დაათვალიერეს. ლაბორატორიის სპეციალისტებმა მოსწავლეებს დეპარტამენტების ფუნქციები და სამუშაო პროცესი გააცნეს.
სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორია რეგულარულად მართავს საგანმანათლებლო ტიპის შეხვედრებს სკოლის მოსწავლეებისა და სტუდენტებისთვის, რაც მიზნად ისახავს ახალგაზრდებში ლაბორატორიული და სამეცნიერო საქმიანობისადმი ინტერესის გაზრდას.

The school students became acquainted with the activities of the State Agricultural Laboratory
Students who won the Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia’s grant competition “Science Starts at School – Research with Student Participation” visited the State Laboratory of Agriculture of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia.
The young visitors toured the Laboratory’s Departments of Animal Disease Diagnostics and Food Research. Laboratory specialists introduced the students to the functions of the departments and the work processes.
The State Laboratory of Agriculture regularly organizes educational meetings for school students and university students, aiming to increase young people’s interest in laboratory and scientific activities.