სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორიის სპეციალისტები ქ.გორში მეხილე ფერმერებს შეხვდნენ
ქალაქ გორში გამართულ შეხვედრაზე, ლაბორატორიის სპეციალისტებმა - ნინო ბოკერიამ და თეა აბრამიშვილმა ფერმერებს სასოფლო-სამეურნეო კულტურების მავნე ორგანიზმების გამოვლენისა და ლაბორატორიული დიაგნოსტიკის შესახებ დეტალური ინფორმაცია მიაწოდეს.
შეხვედრის მონაწილეებმა საქართველოში მეხილეობის მიმართულებით არსებულ გამოწვევებზე, სხვადასხვა დაავადებით გამოწვეული ზარალის თავიდან აცილების გზებზე და ლაბორატორიული დიაგნოსტიკის მნიშვნელობაზე იმსჯელეს. საუბარი შეეხო რეგიონულ დონეზე
ლაბორატორიების გაძლიერების და უსაფრთხო პროდუქციის მიღებისთვის საჭირო კვლევებზე ხელმისაწვდომობის საკითხებს.
სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორია, დაინტერესებული პირებისთვის ლაბორატორიაში არსებული სერვისების გაცნობის მიზნით, არაერთ ღონისძიებას ახორციელებს, მათ შორის, აქტიურად მიმდინარეობს მომხმარებლებთან პირდაპირი კომუნიკაცია.
ქ. გორში გამართულ შეხვედრას სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორიისა და სოფლის განვითარების სააგენტოს წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.

Specialists from the State Laboratory of Agriculture Met with Fruit Farmers in Gori
A meeting was held in the city of Gori, where specialists from the State Laboratory of Agriculture, Nino Bokeria and Tea Abramishvili, provided fruit farmers with detailed information on the identification and laboratory diagnostics of agricultural crop pests.
Participants discussed the key challenges facing fruit production in Georgia, the importance of timely diagnostics, and strategies to prevent crop losses caused by various diseases.
The discussion also addressed the need to strengthen laboratory services at the regional level and ensure farmers' access to essential research for the production of safe, high-quality products.
The State Laboratory of Agriculture continues to implement various initiatives aimed at raising awareness of its services, including active engagement and direct communication with stakeholders.
The meeting in Gori was attended by representatives of the State Laboratory of Agriculture and the Rural Development Agency.