სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორიაში სტუდენტები ანაზღაურებად სტაჟირებას სამთავრობო პროგრამის ფარგლებში გადიან
შესარჩევი კონკურსის წარმატებით გავლის შემდეგ, ხუთი სტუდენტი სტაჟირებას სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორიის სურსათის კვლევის და ცხოველთა დაავადებების დიაგნოსტიკის დეპარტამენტებში, ასევე, ნიმუშების რეგისტრაციის და სტატისტიკური დამუშავების განყოფილებაში გადის.
სტაჟიორები მომავალი ოთხი თვის განმავლობაში პრაქტიკულ სწავლებას გაივლიან და აქტიურად ჩაერთვებიან ლაბორატორიის სამუშაო პროცესში.
სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორია აქტიურად თანამშრომლობს საგანმანათლებლო დაწესებულებებთან; წლების განმავლობაში მიმდინარეობს სტუდენტების ლაბორატორიის პრაქტიკულ საქმიანობაში ჩართვა შემდგომი დასაქმების პერსპექტივით.
აღსანიშნავია, რომ საქართველოს მთავრობის ინიციატივით, 2024 წლის სექტემბრიდან, სამთავრობო პროგრამის ფარგლებში, ახალგაზრდები სახელმწიფო დაწესებულებებში ოთხთვიან ანაზღაურებად სტაჟირებას გაივლიან. კანდიდატთა შერჩევის დროს ერთ-ერთი უმნიშვნელოვანესი კრიტერიუმი  სტუდენტის აკადემიური მოსწრებაა.

In the State Laboratory of Agriculture, students undergo paid internships within the framework of the government program
Five students receive internships in the Laboratory's Department of Sample Registration and Statistics, as well as the Departments of Food Research and Animal Disease Diagnostics, when they successfully completed the selection process.
Over the course of the following four months, the interns will receive hands-on instruction and actively participate in the laboratory's operations.
The State Laboratory of Agriculture actively cooperates with educational institutions. Over the years, students have been involved in the practical activities of the laboratory with the prospect of further employment.
The Government of Georgia has initiated a program that will see young people undergo a four-month paid internship in state institutions starting in September 2024. During the selection of candidates, one of the most important criteria is the student's academic performance.