სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორიის დირექტორმა ირაკლი გულედანმა ვეტერინარული დაავადებების შესახებ ყოველწლიურ საერთაშორისო კონფერენციაში (CRWAD) მიიღო მონაწილეობა.
კონფერენცია ამერიკის შეერთებულ შტატებში, ქალაქ ჩიკაგოში გაიმართა. ღონისძიებაში 500-ზე მეტი მეცნიერი და დარგის სპეციალისტი მონაწილეობდა. წარმოდგენილი იყო სამეცნიერო ნაშრომები და პრეზენტაციები.
კონფერენციის ძირითადი სამუშაო თემა იყო ერთიანი ჯანმრთელობის მიდგომებზე ვექტორებით გადამდები ზოონოზური დაავადებების (დაავადება, რომელიც არის ბუნებრივად გადამდები, პირდაპირი ან არაპირდაპირი გზით, ცხოველებსა და ადამიანებს შორის) წინააღმდეგ ღონისძიების ფარგლებში მოხდა ცხოველთა დაავადებების სფეროში არსებული სიახლეების გაცნობა და გაზიარება.
საერთაშორისო კონფერენციაში, აშშ-ის ბიოლოგიური საფრთხის შემცირების სააგენტოს (DTRA) მიწვევით, საქართველოს სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორიის ხელმძღვანელთან ერთად, სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორიის შესაბამისის სამსახურების წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.

Director of the State Laboratory of Agriculture Irakli Guledan took part in the annual international conference on veterinary diseases (CRWAD).
The conference took place in Chicago, USA. Over five hundred scientists and field experts took part in the activity. There were lectures and articles in science.
The main working topic of the conference was on unified health approaches against vector-borne zoonotic diseases (a disease that is naturally transmitted, directly or indirectly, between animals and humans).
At the invitation of the US Biological Threat Reduction Agency (DTRA), the head of the State Laboratory of Agriculture, representatives of the relevant services of the State Agricultural Laboratory attended the international conference.