სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორიის წარმომადგენლები სამუშაო ვიზიტით ჩეხეთში იმყოფებოდნენ
მცენარეთა მავნე ორგანიზმების დიაგნოსტიკის დეპარტამენტის წარმომადგენლები სამუშაო ვიზიტით ჩეხეთის რესპუბლიკის სოფლის მეურნეობის ზედამხედველობის და ტესტირების ცენტრალურ ინსტიტუტში (UKZUZ) იმყოფებოდნენ.
ვიზიტის ფარგლებში, ქართველ სპეციალისტებს სწავლებები მიკოლოგიაში, ბაქტერიოლოგიაში, ენტომოლოგიაში, ჰელმინთოლოგიაში, ფიტოპლაზმის გამოვლენასა და სექვენირებაში ჩაუტარდათ.
პროექტის მონაწილე მხარეებმა მცენარეთა მავნე ორგანიზმების დიაგნოსტიკის ახალი მეთოდები და საშუალებები განიხილეს.
აღსანიშნავია, რომ სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორია აქტიურად თანამშრომლობს საერთაშორისო ორგანიზაციებთან. თანამშრომლობის ფარგლებში, არაერთი მნიშვნელოვანი პროექტი განხორციელდა და მიმდინარეობს.

Representatives of the State Laboratory of Agriculture were on a working visit to the Czech Republic
Representatives of the Department of Plant Pests Diagnostics were on a working visit to the Central Institute of Agricultural Supervision and Testing of the Czech Republic (UKZUZ).
Within the framework of the visit, Georgian specialists were given training in mycology, bacteriology, entomology, helminthology, detection and sequencing of phytoplasma.
The project participants discussed new methods and means of diagnosing plant pests.
It should be noted that the State Laboratory of Agriculture actively cooperates with international organizations. Within the framework of cooperation, a number of important projects have been implemented and are ongoing.