აგრარული უნივერსიტეტის სტუდენტების ვიზიტი ლაბორატორიაში
სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორიაში მიმდინარე კვლევებს აგრარული უნივერსიტეტის ვეტერინარული ფაკულტეტის მეოთხე კურსის სტუდენტები გაეცნენ.
ვიზიტის ფარგლებში, სტუდენტებმა ცხოველთა დაავადებების დიაგნოსტიკის დეპარტამენტის ვირუსოლოგიისა და მოლეკულური ბიოლოგიის ლაბორატორია და პათოლოგიურ მორფოლოგიური კვლევებისა და პარაზიტოლოგიის ლაბორატორია დაათვალიერეს.
სტუდენტებმა ლაბორატორიების სამუშაო პროცესისა და ცხოველთა დაავადებების დიაგნოსტიკის დეპარტამენტში არსებული კვლევების შესახებ ამომწურავი ინფორმაცია მიიღეს.
სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორია აქტიურად თანამშრომლობს სასწავლო დაწესებულებებთან და სტუდენტებს საშუალებას აძლევს, თეორიული ცოდნის პარალელურად, საფუძვლიანი პრაქტიკული სასწავლო კურსი გაიარონ.

Agrarian University students' visit to the laboratory
The fourth-year students of the Veterinary Faculty of the Agrarian University got acquainted with the ongoing researches in the State Laboratory of Agriculture.
Within the framework of the visit, the students visited the laboratory of virology and molecular biology and the laboratory of pathological morphological studies and parasitology of the Department of Animal Diseases Diagnostics.
The State Laboratory of Agriculture actively cooperates with educational institutions and allows students to undergo a thorough practical training course along with theoretical knowledge.