ლაბორატორიის ბიოუსაფრთხოების ოფიცერი საერთაშორისო სწავლებას დაესწრო
სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორიის ბიოუსაფრთხოების ოფიცერი აშშ-ის ქ. მანჰეტენში გამართულ საერთაშორისო სწავლებას დაესწრო.
სწავლება ეხებოდა მაღალი კონტეინმენტის (შეკავების) ლაბორატორიულ პრაქტიკასა და თეორიულ ნაწილს.
სწავლების ფარგლებში, სოფლის მეურნეობის ლაბორატორიის, კორეისა და იაპონიის შესაბამისი უწყებების წარმომადგენლებმა მაღალ პათოგენურ აგენტებზე მუშაობის უსაფრთხოების პროცედურების შესახებ ერთობლივი ნაშრომი წარადგინეს.
ღონისძიება აშშ-ის სოფლის მეურნეობის დეპარტამენტის ცხოველთა და მცენარეთა ჯანმრთელობის ინსპექტირების სამსახურისა და კანზასის სახელმწიფო უნივერსიტეტი მიერ იყო ორგანიზებული.
სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორია აქტიურად თანამშრომლობს საერთაშორისო ორგანიზაციებთან. თანამშრომლობის ფარგლებში, არაერთი წარმატებული პროექტი განხორციელდა.

The biosafety officer of the laboratory attended the international training
Biosecurity Officer, State Laboratory of Agriculture attended the international training held in Manhattan, USA.
The teaching was about high containment laboratory practice and theoretical part.
As part of the training, representatives of the relevant agencies of the Agricultural Laboratory, Korea and Japan presented a joint paper on safety procedures for working with highly pathogenic agents.
The event was organized by the Animal and Plant Health Inspection Service of the US Department of Agriculture and Kansas State University.
The State Laboratory of Agriculture actively cooperates with international organizations. Within the framework of cooperation, a number of successful projects were implemented.