სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორიას მე-7 კლასის მოსწავლეები ესტუმრნენ
მცენარეთა მავნე ორგანიზმების დიაგნოსტიკის დეპარტამენტში მიმდინარე კვლევებს მცხეთის რაიონის, პატარა ქანდის სკოლის მე-7 კლასის მოსწავლეები გაეცნენ.
მოსწავლეები უახლესი აპარატურით აღჭურვილ ლაბორატორიებში სამუშაო პროცესს დაესწრნენ და სპეციალისტებისგან მცენარეთა მავნე ორგანიზმების კვლევების შესახებ მიიღეს ინფორმაცია.
შეხვედრის დროს, მოსწავლეებს შესაძლებლობა ჰქონდათ კითხვა-პასუხის რეჟიმში ლაბორატორიის სპეციალისტებისაგან ამომწურავი ინფორმაცია მიეღოთ როგორც მცენარეთა დაავადებების ასევე მავნე ორგანიზმების კვლევების შესახებ.
აღსანიშნავია, რომ სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორია აქტიურად თანამშრომლობს როგორც უმაღლეს, ასევე საშუალო საგანმანათლებლო დაწესებულებებთან.

7th grade students visited the State Laboratory of Agriculture
The 7th grade students of Patara Kandi School of Mtskheta got acquainted with the ongoing researches in the Plant Pests Diagnostics Department.
The students saw work process in the laboratories equipped with the latest equipment and received information about the studies of harmful plant organisms from the specialists.
During the meeting, the students had the opportunity to receive detailed information from the laboratory specialists in a question-and-answer mode about both plant diseases and pest studies.
It should be noted that the State Laboratory of Agriculture actively cooperates with both higher and secondary educational institutions.