ლაბორატორიის სპეციალისტებმა თევზში მალაქიტის მწვანის განსაზღვრის მეთოდები შეისწავლეს
სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორიის წარმომადგენლებმა, ტრაპიზონში სასწავლო ვიზიტის ფარგლებში, თევზში მალაქიტის მწვანის განსაზღვრის მეთოდები შეისწავლეს.
სპეციალისტებს ჩაუტარდათ როგორც თეორიული, ასევე პრაქტიკული მეცადინეობები. ქართველმა სპეციალისტებმა შეისწავლეს საერთაშორისო მოთხოვნების შესაბამისი კვლევის მეთოდი, რაც სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორიას შესაძლებლობას აძლევს, ბიზნესოპერატორებსა და დაინტერესებულ პირებს აღნიშნული მიმართულებით მაღალკვალიფიციური მომსახურება შესთავაზონ.
სწავლება თურქეთის რესპუბლიკის სოფლის მეურნეობისა და სატყეო სამინისტროს სურსათის უვნებლობის სახელმწიფო რეგიონულ ლაბორატორიაში ჩატარდა.
აღსანიშნავია, რომ სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორიას აქტიურად თანამშრომლობს ტრაპიზონის სურსათის უვნებლობის სახელმწიფო ლაბორატორიასთან. თანამშრომლობის ფარგლებში არაერთი მნიშვნელოვანი პროექტის განხორციელება იგეგმება.

Laboratory specialists studied the methods of determining malachite green in fish
Representatives of the State Laboratory of Agriculture, within the framework of a study visit to Trabzon, studied the methods of determining malachite green in fish.
Specialists were given both theoretical and practical training. Georgian specialists studied the research method corresponding to international requirements, which gives the State Laboratory of Agriculture the opportunity to offer highly qualified services in the mentioned direction to business operators and interested persons.
The training was held at the State Laboratory of Food Safety of the Ministry of Agriculture and Forestry of the Republic of Turkey.
It should be noted that the State Laboratory of Agriculture actively cooperates with the State Laboratory of Food Safety in Trabzon. A number of important projects are planned to be implemented within the framework of cooperation.