სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორიაში რძესა და რძის პროდუქტების უვნებლობის შემოწმება საერთაშორისოდ აღიარებული კვლევის მეთოდებით ხდება
სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორიაში რძესა და რძის პროდუქტების უვნებლობის შემოწმება საერთაშორისოდ აღიარებული კვლევის მეთოდებით ხდება.
ლაბორატორიის სურსათის კვლევის დეპარტამენტში გეგმიურად მიმდინარეობს ახალი კვლევის მეთოდების დანერგვა სხვადასხვა ხარისხობრივ და უვნებლობის პარამეტრზე.
სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორიაში დანერგილი ერთ-ერთი უვნებლობის პარამეტრი პროდუქტში რძის ცხიმის სისუფთავის განსაზღვრაა.
რძე და რძის პროდუქტები, როგორიცაა ყველი, მაწონი, არაჟანი და ა.შ., არის ის პროდუქტები, რომლებიც ჯანსაღი კვების რაციონში შედის და განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია, მოსახლეობას ხარისხიანი და უვნებელი მიეწოდოს.
ლაბორატორიაში ჩატარებული კვლევის საფუძველზე, ბიზნესოპერატორს ეძლევა საშუალება, პროდუქტის შექმნის ყველა ეტაპზე მოახდინოს მისი კონტროლი.
სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორია ამ მიმართულებით აქტიურად თანამშრომლობს სურსათის ეროვნულ სააგენტოსთან.

In the State Laboratory of Agriculture, the safety of milk and dairy products is checked using internationally recognized research methods
In the food research department of the laboratory, the implementation of new research methods on various qualitative and safety parameters is planned.
Determining the purity of milk fat in the product is one of the safety criteria used in the laboratory.
A balanced diet should include dairy products like cheese, sour cream, and milk, so it is crucial to ensure their quality and safety for the general public.
Based on research carried out in the laboratory, the business operator is given the opportunity to control the product at all stages of its creation.
The State Laboratory of Agriculture actively cooperates with the National Food Agency in this direction.