ამერიკის თავდაცვის საფრთხის შემცირების სააგენტომ ლაბორატორიისთვის შეიძინა პირადი დაცვის საშუალებები
სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორია საერთაშორისო აკრედიტაციის მქონე ლაბორატორიული ქსელია. საერთაშორისოდ აღიარებულია ყველა იმ გამოკვლევის შედეგი, რომელსაც ლაბორატორია ატარებს.
ბაზის ჩამოყალიბებაში და თანამშრომელთა კვალიფიკაციის ამაღლებაში დიდი წვლილი შეიტანა საქართველოსა და ამერიკის შეერთებული შტატების მთავრობებს შორის გაფორმებულმა ხელშეკრულებამ, რის საფუძველზეც მოხდა ლაბორატორიის თანამედროვე მატერიალურ-ტექნიკური ბაზით აღჭურვა. აღნიშნული მხარდაჭერა გრძელდება. ამერიკის თავდაცვის საფრთხის შემცირების სააგენტომ ლაბორატორიისთვის შეიძინა პირადი დაცვის საშუალებები.
სპეციალური სწავლება ჩაუტარადა ლაბორატორიის პერსონალს.
შესაბამისად, ლაბორატორიის შესაძლებლობები საშუალებას იძლევა, საჭიროების შემთხვევაში, კვლევები განხორციელდეს არაერთი მიმართულებით.
პანდემიის პირობებში, ჯანდაცვის სამინისტროს რეგულირების სააგენტოს მიერ სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორია შეირჩა და დიაგნოსტიკის პროცესში ჩაერთო.

The State Laboratory of Agriculture is an internationally accredited laboratory network. The results of all the tests made by the laboratory are internationally recognized
Based on the agreement signed between the governments of Georgia and the United States of America, the laboratory was equipped with a modern material and technical base, which made a great contribution to the establishment of the base and the Professional Development of the laboratory staff. This support continues.
The U.S. Defense Threat Reduction Agency has purchased personal protective equipment for the laboratory.
Special training was conducted for the laboratory staff.
Accordingly, the capabilities of the laboratory allow research to be carried out in several areas.
In the conditions of the pandemic, the State Laboratory of Agriculture was selected by the Regulatory Agency of the Ministry of Health and is involved in the diagnostic process.