სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორიაში გორის მუნიციპალიტეტის სკოლების მოსწავლეები იმყოფებოდნენ
გორის მუნიციპალიტეტის სოფლების (კარალეთის, ქვემო სობისის, ბერშუეთის, ქვეშისა და სვენეთის) საჯარო სკოლების მოსწავლეები სურსათის კვლევის დეპარტამენტში მიმდინარე კვლევებს გაეცნენ. მოსწავლეებმა უახლესი აპარატურით აღჭურვილ ლაბორატორიები დაათვალიერეს და სპეციალისტებისგან სურსათის კვლევის მნიშვნელობის და მეთოდოლოგიის შესახებ მიიღეს ინფორმაცია.
მოსწავლეები ლაბორატორიაში გორის სახელმწიფო უნივერსიტეტის წარმომადგენლებთან ერთად იმყოფებოდნენ. ღონისძიება შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის პროექტის ფარგლებში გაიმართა.
აღსანიშნავია, რომ სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორია აქტიურად თანამშრომლობს როგორც უმაღლეს, ასევე საშუალო საგანმანათლებლო დაწესებულებებთან, რაც ხელს უწყობს ახალგაზრდა თაობაში ლაბორატორიული კვლევების მნიშვნელობის შესახებ ცნობიერების გაზრდას და შესაბამისი პროფესიებით დაინტერესებას.

The students of Gori municipality schools were in the State Laboratory of Agriculture
Students from public schools in the Gori municipality's villages—Karaleti, Kvemo Sobisi, Bershueti, Kushsi, and Sveneti—were given information about the Department of Food Research's most recent achievements. The students visited the laboratories equipped with the latest equipment and received information about the importance and methodology of food research from specialists.
Students were in the laboratory together with representatives of Gori State University. The event was held within the project of Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia.
It should be mentioned that the State Laboratory of Agriculture actively collaborates with secondary and higher education establishments, which helps raise young people's interest in relevant professions and understanding of the value of laboratory research.