ატომური ენერგიის საერთაშორისო სააგენტოს რეგიონული კოორდინატორის ვიზიტი სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორიაში
სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორიაში პროექტის „სახელმწიფო მონიტორინგის ეროვნული პროგრამების გაძლიერება სურსათში ნარჩენი ნივთიერებებისა და სხვა დამაბინძურებლების ტესტირების გაძლიერების გზით“ ფარგლებში მიმდინარე სამუშაოებს ატომური ენერგიის საერთაშორისო სააგენტოს რეგიონული კოორდინატორი კარმინა ველასკესი ადგილზე გაეცნო.
აღნიშნული პროექტი მიზნად ისახავს ლაბორატორიის შესაძლებლობების გაძლიერებას, მათ შორის, კვალიფიციური პერსონალით და თანამედროვე ინსტრუმენტებით.
სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორია აქტიურად არის ჩართული ახალი სტანდარტების დანერგვის პროცესში, რაც უზრუნველყოფს ევროკავშირთან გაფორმებული ხელშეკრულების ფარგლებში აღებული ვალდებულებების შესრულებას და საკანონმდებლო დაახლოების პროცესის უზრუნველყოფას.

The International Atomic Energy Agency's Regional Coordinator's visit to the State Laboratory of Agriculture
The State Agricultural Laboratory is working on a project called "Strengthening of National Monitoring Programs by Strengthening the Testing of Residual Substances and Other Pollutants in Food" and Carmina Velasquez, regional coordinator of the International Atomic Energy Agency, was introduced with the work that is being done.
The objective of this project is to improve the laboratory's capabilities, particularly its access to skilled workers and cutting-edge equipment.
The State Laboratory of Agriculture actively participates in the process of adopting new standards, assuring both the process of legislative convergence and the fulfillment of commitments made within the scope of the agreement signed with the European Union.