მარნეულის ლაბორატორიაში აქტიურად მიმდინარეობს სხავადსხვა დაავადების კვლევა
სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორიის მარნეულის ლაბორატორიის ცხოველთა დაავადებების დიაგნოსტიკის დეპარტამენტში აქტიურად მიმდინარეობს სხავადსხვა დაავადების კვლევა.
კვლევების ძირითადი ნაწილი ცხოველთა განსაკუთრებით საშიში დაავადებებზე ტარდება. ლაბორატორიაში არსებული კვლევის მეთოდები საერთაშორისოდ აკრედიტირებულია.
ლაბორატორიის პერსონალი კი, ყოველწლიურად წარმატებით გადის პროფესიული კომპეტენციის ტესტირებებს.
მნიშვნელოვანია აღინიშნოს, რომ სოფლის მეურნეობის სახელმწიფო ლაბორატორიაში არსებული ეპიდემილოგიური ვითარების ფარგლებში დადგენილი ყველა რეგულაცია და მოთხოვნა დაცულია. ლაბორატორია შეუფერხებლად მუშაობს.
2020 წლის მონაცემებით, მარენული ლაბორატორიაში შემოსულ ნიმუშებზე  ჩატარებული კვლევების რაოდენობა, 2019 წლის მონაცემებთან შედარებით,  35%-ით გაიზარდა.

In the Marneuli laboratory, various diseases are actively being researched
Research on various diseases is actively carried out in the Animal Diseases Diagnostics Department of the Marneuli Laboratory of the State Laboratory of Agriculture.
The main part of the research is conducted on particularly dangerous animal diseases. Research methods in the laboratory are internationally accredited.
The staff of the laboratory successfully passes professional competence tests every year.
It is important to note that all regulations and requirements established within the current epidemiological situation in the State Laboratory of Agriculture are observed.
The laboratory is working smoothly. According to the data for 2020, the number of studies conducted on the samples received in the Marenuli laboratory, compared to the data for 2019, increased by 35%.